УЗД в Одесі, види дослідження, протипоказання при УЗД.
07.02.2021
Магнітно-резонансна томографія МРТ – що це і як підготуватися до обстеження?
06.08.2021

Комп’ютерна томографія – що це і коли проводять?

Комп'ютерна томографія , що класифікується як Візуалізують тести - один з основних діагностичних методів, використовуваних в сучасній медицині. Він дозволяє візуалізувати органи людського тіла завдяки використанню рентгенівських променів. Коли лікар може порекомендувати комп'ютерну томографію? Як вам підготуватися до цього дослідження? Комп'ютерна томографія - як це працює?

Комп'ютерна томографія , або скорочено КТ - це метод візуальної діагностики, що використовує дію рентгенівських променів. Тест дозволяє отримати зрізи досліджуваних органів, а також їх 3D-візуалізацію, що значно покращує діагностичний процес. Томограф використовується для виконання комп'ютерної томографії та зображення, отримане з його допомогою, називається томограмою. Комп'ютерна томографія вперше була проведена в діагностичних цілях в США на початку 1970-х років.

Комп'ютерний томограф складається з трьох основних елементів: столу, пульта оператора і сканера. Під час обстеження сканер обертається навколо тіла пацієнта, роблячи серію рентгенівських знімків. Потім отримане зображення переноситься на комп'ютер, оснащений спеціалізованим програмним забезпеченням. Зображення відображається в 2D або 3D технології. Кому і коли можна порекомендувати комп'ютерну томографію?

Комп'ютерна томографія завжди виконується за направленням лікаря. Спеціаліст визначає, чи буде комп'ютерна томографія більш придатною, ніж інші методи візуалізації. Зазвичай проводиться комп'ютерна томографія голови і пазух, грудної клітки і черевної порожнини. Найбільш частими показаннями до томографії голови є повторювані головні болі і запаморочення, раніше перенесені черепно-мозкові травми і травми носових пазух, ішемія головного мозку та інсульти, а також підозра на неопластичні зміни в голові. КТ також проводиться людям, які борються з нейродегенеративних захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера. Направлення на це обстеження можна отримати у невролога, онколога, офтальмолога або ЛОР фахівця.

Томографія грудної клітини показує структуру серця, коронарних судин і всієї дихальної системи. Зазвичай його рекомендують при діагностиці раку дихальної та серцево-судинної систем і при оцінці стадії ішемічної хвороби серця. Ми можемо назвати цей іспит за допомогою кардіолога, пульмонолога або внутрішній лікар медицини. Томографія черевної порожнини проводиться для виявлення можливих запалень (підшлункова залоза, товстий кишечник, апендикс, нирки), непрохідності шлунково-кишкового тракту або кровотечі, а також каменів в нирках або тромбозу вен печінки. У цьому випадку ми можемо отримати направлення від гастроентеролога, уролога або гінеколога.

Як підготуватися до комп'ютерної томографії?

Комп'ютерна томографія не вимагає від пацієнтів тривалої підготовки. Ви повинні з'явитися на голодний шлунок, т. E. Ви не повинні їсти і пити приблизно за 4 години до тесту. Виняток становить обстеження, проведене із застосуванням контрастної речовини. Потім потрібно пам'ятати про правильне зволоження за 2 дні до обстеження (близько 2 літрів рідини в день). Якщо ми постійно приймаємо ліки, ми повинні приймати їх одночасно. Детальну інформацію про підготовку до КТ має надати вбрання медичний заклад.

Під час комп'ютерної томографії пацієнт знаходиться в положенні лежачи на спині, на боці або животі. Щоб отримане зображення було максимально точним, не можна рухатися, а при проведенні вимірювань необхідно затримувати подих. Відповідні інструкції ми отримаємо від особи, яка проводить діагностику.

Комп'ютерна томографія і протипоказання.

Обстеження за допомогою комп'ютерної томографії абсолютно безболісно і абсолютно инвазивно для пацієнтів. Триває недовго і дозволяє швидко виявити зміни в організмі. Якщо тест проводився з використанням контрастної речовини, у пацієнта можуть спостерігатися або не спостерігається деякі побічні ефекти, такі як запаморочення, металевий присмак у роті, нудота і блювота, а також серцебиття. Про всі скаргах слід повідомляти лікаря.

Важливими протипоказаннями до виконання комп'ютерної томографії є:

- вагітність
- діагностований гіпертиреоз,
- порушення функції нирок,
- підвищена чутливість до контрастному речовині.

Однак це не абсолютні протипоказання, так як таких протипоказань немає. Таким чином, при необхідності лікар може порекомендувати комп'ютерну томографію вищевказаним пацієнтам. пацієнти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *