Комп’ютерна томографія – що про неї треба знати?

06.08.2021
11.10.2021

Комп’ютерна томографія – що про неї треба знати?

Комп’ютерна томографія – що про неї треба знати?

Комп’ютерна томографія – один з основних діагностичних методів, що входять в так звані візуальні тести. Він легко доступний і широко поширений, а також широко використовується при діагностиці багатьох серйозних захворювань.

Що варто знати про це дослідження?

Комп’ютерна томографія Завдяки комп’ютерній томографії можна, в тому числі, діагностувати: захворювання нервової системи, органів черевної порожнини і грудної клітки, а також захворювання горла, гортані, вух, очей і очниць. Іноді для більш точної візуалізації можливих патогенних змін проводиться томографія з контрастом – контрастною речовиною, що змінює масштаб поглинання рентгенівських променів.

Комп’ютерна томографія – що це?

Комп’ютерна томографія складається з декількох знімків з використанням рентгенівських променів. Головка томографа обертається навколо певних частин тіла пацієнта, генеруючи випромінювання. Це дає можливість робити багато фотографій на різних площинах і шарах. Отримане зображення потім переноситься на комп’ютер зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Сфотографована частина тіла пацієнта видно в техніці 2D або 3D.

Варто знати, що під час комп’ютерної томографії важливо залишатися нерухомим. В іншому випадку отримані артефакти можуть вплинути на правильну оцінку і сам результат тесту. Комп’ютерна томографія – підготовка Щоб комп’ютерна томографія пройшла належним чином, вам необхідно як слід підготуватися. Люди, яким призначено комп’ютерна томографія, повинні з’їсти свій останній обід не менше ніж за шість годин до сканування. Більш того – за день або за дві години до томографії потрібно пити велику кількість рідини. Ви повинні принести з собою поточні результати аналізів, включаючи раніше виконану томографію. Саме обстеження не займає багато часу – зазвичай 10-15 хвилин.

Комп’ютерна томографія голови

Комп’ютерна томографія голови маркується КТ або КТ шкіри. Це рентгенівське обстеження, яке використовується в таких випадках, як:

1. церебральний судинний інсульт,

2. всі види черепно-мозкових травм,

3. підозра на ішемічні зміни головного мозку або пухлини головного мозку,

4. атрофія головного мозку

5. підозра на пороки розвитку зовнішнього і середнього вуха,

6. підозра на хронічний середній отит,

7. Хвороба Альцгеймера,

8. післяопераційний контроль,

9. рак слинних залоз,

10. гайморит, поліпи, травми.

11. новоутворення, такі як гліома, астроцитома, лімфома або метастази пухлини,

12. травми голови, такі як гематоми, забої головного мозку, переломи кісток черепа,

13. підозри на пороки розвитку у дітей

14. церебральна ішемія,

15. внутрішньомозковий крововилив,

16. хронічний інсульт,

17. кісткові зміни.

Комп’ютерна томографія голови з контрастом Деяким пацієнтам під час комп’ютерної томографії слід вводити контрастну речовину, мета якого – краще візуалізувати отримане зображення. Контрастну речовину найчастіше складається з йоду і може вводитися внутрішньовенно або перорально. Комп’ютерна томографія черевної порожнини Комп’ютерна томографія черевної порожнини – це обстеження, завдяки якому можна візуалізувати розташовані в черевній порожнині органи, а точніше їх поперечним перерізом.

Найбільш часті показання до комп’ютерної томографії черевної порожнини:

1. проблеми з нирками, наприклад, камені в нирках, кальциноз нирок, запалення нирок,

2. рак підшлункової залози або печінки

3. панкреатит, 4. дивертикулит товстої кишки,

5. апендицит,

6. непрохідність шлунково-кишкового тракту,

7. травми живота,

8. тромбоз печінкової вени,

9. шлунково-кишкова кровотеча.

Протипоказання до виконання комп’ютерної томографії черевної порожнини:

1. геморагічний діатез,

2. вагітність

3. алергія на контрастні речовини,

4. клаустрофобія.

Пацієнту необхідно лягти на живіт для комп’ютерної томографії черевної порожнини (пити можна тільки негазовану воду). Ви повинні взяти з собою на аналіз поточний результат креатиніну, тому що результат вище або нижче норми автоматично є протипоказанням до тесту. Крім того, перед обстеженням рекомендується випити 1,5 л негазованої води і залишитися на час томографії з повним сечовим міхуром. Під час обстеження пацієнта дають випити контрастну речовину і, в деяких випадках, препарати, що пригнічують перистальтику кишечника. Перед обстеженням маленьким дітям вводять заспокійливий засіб, а іноді і загальну анестезію. Комп’ютерна томографія черевної порожнини займає кілька або кілька десятків хвилин, а доза опромінення при обстеженні настільки велика, що її не слід проводити занадто часто. Під час обстеження пацієнт повинен залишатися нерухомим. Після обстеження слід випити велику кількість рідини, щоб змити контраст.

Комп’ютерна томографія носових пазух

Комп’ютерна томографія носових пазух – дуже точне обстеження. Його проводять не тільки перед застосуванням фармакологічного лікування, але і перед процедурою відновлення носових пазух і самою операцією. Це обстеження в даний час вважається найбільш точним візуалізується тестом. Здійснюється з використанням іонізуючого випромінювання, промінь якого проходить через тіло обстежуваного людини. Для дослідження використовується комп’ютерний томограф, що складається з сканера, стола, на якому лежить пацієнт, і консолі, розташованої в окремій кімнаті, призначеної для оператора верстата.

Показання до комп’ютерної томографії носових пазух включають:

1. хронічний і гострий гайморит,

2. пухлини пазух і носової порожнини (доброякісні та злоякісні),

3. травми в затоці

4. оцінка прохідності кожної порожнини носа,

5. неясний результат, наприклад, рентген пазух носа,

6. оцінка лікування захворювань носових пазух.

Перед проведенням тесту повідомте лікаря про вагітність або можливе зачаття, яке могло статися недавно. Також слід згадати всі поточні захворювання, особливо якщо це захворювання нирок, недостатність кровообігу, захворювання щитовидної залози, астма або діабет. Такі захворювання можуть бути протипоказанням до проведення комп’ютерної томографії пазух, особливо із застосуванням контрастної речовини. У людей, які страждають цими захворюваннями, приймаються відповідні запобіжні заходи. Крім того, слід повідомити про це лікаря про можливу клаустрофобії (боязнь невеликих просторів; в цьому випадку і в разі підвищеної тривожності будуть призначені седативні засоби). Якщо комп’ютерна томографія носових пазух буде проводитися з використанням контрастної речовини, то вона повинна бути натщесерце. В іншому випадку в цьому немає необхідності, якщо тільки ваш лікар не скаже вам інше. Перед виконанням томографії видаліть з одягу і тіла все металеві предмети, які можуть вплинути на якість одержуваних зображень. Комп’ютерна томографія грудної клітини Комп’ютерна томографія грудної клітини дозволяє візуалізувати структури цієї області від серця і судин, через легені, бронхи і плевру до стравоходу, діафрагми, м’язів, ребер, грудини, хребта і лімфатичних вузлів. Як і інші рентгенологічні дослідження, комп’ютерна томографія грудної клітини використовує іонізуюче випромінювання. Найбільш часті показання до комп’ютерної томографії грудної клітини: Комп’ютерна томографія проводиться для оцінки перерахованих вище органів, тому важко перелічити всі показання до обстеження. Це, безумовно, виконується в плановому порядку в разі незрозумілих результатів інших тестів, наприклад, рентген грудної клітки або травми для оцінки ступеня можливих внутрішніх пошкоджень.

Інші показання включають:

1. аневризма грудної аорти

2. підозра на пороки розвитку,

3. поява симптомів пневмонії,

4. визначення розташування і форми новоутворення в грудях,

5. оцінка метастазів пухлини,

6. оцінка стадії новоутворення (допомагає вибрати лікування),

7. заміна більш інвазивних тестів, наприклад, дослідження артерій серця.

Протипоказання до комп’ютерної томографії грудної клітини:

1. вагітність (якщо не потрібне обстеження),

2. свіже кровотеча в мозок

3. токсичний зоб щитовидної залози,

4. печінкова / ниркова недостатність,

5. захворювання дихальної системи,

6. серцево-судинні захворювання,

7. астма,

8. множинна мієлома,

9. пацієнти старше 65 років і молодше 10 років,

10. історія реакції на введене контрастну речовину

11. алергія на йодні контрастні речовини,

12. прийом мелтформіна (протидіабетичного препарату).

Комп’ютерна томографія – ціна Комп’ютерна томографія в залежності від досліджуваної ділянки тіла різниться за ціною. Томографія, що використовує контраст, також коштує дорожче. Наші розцінки.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *