Магнітно-резонансна томографія МРТ – що це і як підготуватися до обстеження?

Комп’ютерна томографія – що це і коли проводять?
10.02.2021
Ультразвукове дослідження (УЗД) в Одесі
06.08.2021

Магнітно-резонансна томографія МРТ – що це і як підготуватися до обстеження?

Магнітно-резонансна томографія – це не инвазивное обстеження, яке дозволяє отримати зображення поперечного перерізу тіла без іонізуючого випромінювання. Метод вважається безпечним і ефективним при діагностиці багатьох захворювань. За якими показниками проводиться МРТ і вимагає процедура спеціальної підготовки?

  • Що таке магнітно-резонансна томографія?
  • Як довго триває процедура МРТ?
  • Які показання до МРТ?
  • Які протипоказання до проведення МРТ?
  • Як підготуватися до МРТ?
  • МРТ в седації – що це значить?

Що таке магнітно-резонансна томографія?
Магнітно-резонансна томографія (скорочено МРТ) – це метод медичної візуалізації, який використовує магнітне поле і генеруються комп’ютером радіохвилі. Вони використовуються для створення якісних, детальних зображень органів і тканин тіла. Прикладена магнітне поле зазвичай становить від 0,5 до 3,0 Тесла.

Як довго триває процедура МРТ?
Тест займає досить багато часу, зазвичай від 20 до 60 хвилин.


Які показання до МРТ?
Магнітно-резонансна томографія дуже універсальна. Допомагає діагностувати аневризми головного мозку, захворювання очей і внутрішнього вуха, розсіяний склероз, пошкодження нервів, травми головного мозку, рак, захворювання середостіння (в тому числі хвороби серця), захворювання печінки та інших органів черевної порожнини, захворювання опорно-рухового апарату, в тому числі хребта.

Які протипоказання до проведення МРТ?

МРТ безпечна для більшості пацієнтів. Абсолютні протипоказання (обстеження не проводимо) – імплантовані металеві елементи і деякі кохлеарні імплантати. Відносні протипоказання (МРТ-дослідження може проводитися в особливих умовах, завжди на розсуд лікаря, який спостерігає за обстеженням, на підставі медичної документації): вагітність менше 1 триместру, стенти, судинні затискачі, стент-графти, кардиовертер / дефібрилятор, кардіостимулятори, нейростімулятори, ортопедичні пристосування, ортодонтичні апарати, зубні імплантати.

Через необхідність знаходження в тісному палаті обстеження також може бути проблематичним у людей з клаустрофобію, про що необхідно повідомити медперсоналу.

Протипоказанням також може бути підвищена чутливість до контрастних речовин гадолінію або певні захворювання нирок.

Як підготуватися до МРТ?
Обстеження не потребує спеціальної підготовки з боку пацієнта. Однак багато що залежить від його призначення і необхідності використання контрастної речовини. Якщо обстеження проводиться з контрастуванням, за 2 години до процедури не можна їсти. Можна пити негазовану воду.

Також слід пам’ятати, що результат тесту може бути спотворений будь-якими металевими елементами костюма, тому зніміть всі прикраси, затискачі, годинник, пояс, слуховий апарат або інші металеві предмети. Якщо вам належить обстеження голови, ви повинні з’явитися без макіяжу і лаку для волосся.

Ви також повинні повідомити свого лікаря про всі ліки, які ви приймаєте регулярно, і приймати їх відповідно до вказівок.


МРТ в седації – що це значить?
У деяких випадках МРТ проводиться під седативною дією, тобто після прийому седативних засобів. Мета цієї процедури – уникнути рухів пацієнта, які можуть ускладнити отримання чіткого зображення. Дітям, яким важче залишатися на місці протягом тривалого часу, часто рекомендується пройти обстеження під седативними препаратами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *