Ультразвукове дослідження (УЗД) в Одесі

Магнітно-резонансна томографія МРТ – що це і як підготуватися до обстеження?
06.08.2021
Комп’ютерна томографія – що про неї треба знати?
06.10.2021

Ультразвукове дослідження (УЗД) в Одесі

Ультразвукове дослідження в даний час є одним з найпопулярніших, цінних і універсальних методів візуальної діагностики, і в той же час не інвазивних і безпечним для пацієнта. Апарат працює за принципом поширення і відображення ультразвукової хвилі для отримання зображень внутрішніх органів.

Ультразвукове обстеження

Ультразвуковий апарат складається з головки і апарату з монітором. У ультразвуку використовуються високочастотні звукові хвилі. Лікар накладає на шкіру пацієнта голову, покриту гелем. Головка містить випромінювач і приймач акустичних імпульсів. У ньому знаходиться датчик, який виробляє і приймає ультразвук. Сигнал проникає через шкіру, потім відбивається від досліджуваних тканин і повертається до датчика. Тканини, з яких складається наше тіло, в залежності від щільності та інших характеристик – в різній мірі відображають і поглинають звук. Відмінності в інтенсивності звуку, яка сприймається зондом, відповідають різниці в щільності тканин. Сигнал, що приймається головою, перетворюється в електричний імпульс і виводиться на екран у вигляді монохромного або кольорового зображення. Ультразвукове дослідження використовується в медичній діагностиці: акушерство, ортопедія, офтальмологія, судинна хірургія.

УЗД черевної порожнини

Ультрасонографія надзвичайно корисна при діагностиці різних захворювань травної, сечовидільної та серцево-судинної систем. Тест дозволяє оцінити розмір і структуру органів черевної порожнини, таких як печінка, підшлункова залоза, селезінка і дозволяє швидко виявляти тривожні зміни і відстежувати динаміку їх розвитку. Ви також можете перевірити прохідність кровоносних судин і перевірити стан стінок вен і артерій, шукаючи атеросклеротичні бляшки і розшарування (аневризми). Ультразвук може візуалізувати будь-який орган в черевній порожнині, але у деяких пацієнтів анатомічні умови ускладнюють отримання чіткого зображення певних областей. Перешкодою є рясна жирова тканина, жирові зміни в печінці, газове наповнення кишечника, а також незвичайне розташування органів в черевній порожнині.

УЗД молочних залоз

Ультразвукове дослідження молочних залоз корисно на всіх етапах діагностики захворювань грудей, для профілактики цих захворювань і при проведенні біопсії сосків під контролем ультразвуку. УЗД молочних залоз показує неоднорідність молочних залоз, особливо кіст і вузликів, а також молочних проток і оточуючих лімфатичних вузлів. Тест дуже цінний і корисний при скринінгу пухлин молочної залози, тим більше що ультразвукове дослідження не представляє ніякого ризику і може повторюватися багато разів.

УЗД молочних залоз не замінює мамографію, але дозволяє виявити зміни, які можуть бути не видно на мамограмі. Тест слід проводити не рідше одного разу на рік або частіше, якщо жінка схильна до підвищеного ризику раку грудей. Зазвичай під час обстеження лікар також оглядає навколишні лімфатичні вузли в пошуках метастатических змін до пухлини.

УЗД щитовидної залози

Це основний візуалізує тест у людей з підозрою на захворювання щитовидної залози. Він використовується для оцінки розміру, форми, розташування і морфологічної оцінки залози. Під час ультразвукового дослідження щитовидної залози можна оцінити розмір, форму, розташування і структуру органу, визначити місцезнаходження пухлин і кіст. Тест дуже допомагає в діагностиці гіпертиреозу, гіпотиреозу і зоба. Ультразвук щитовидної залози дозволяє на ранній стадії виявити неопластические зміни і ті, які можуть розвинутися в новоутворення в майбутньому. Вони також використовуються для контролю розміру вузликів та інших аномалій щитовидної залози, а також для контролю ефективності лікування.

УЗД при вагітності

Ультразвукові дослідження зазвичай проводяться в підходящі терміни під час вагітності для оцінки та спостереження за розвитком плоду. Дає можливість визначати вік вагітності і дату пологів, а також контролювати життєво важливі параметри плода (частоту серцевих скорочень, кровотік в пуповині). На УЗД акушер може визначити розміри плоду і його положення в порожнині матки. Ультразвукове дослідження в поєднанні з лабораторними дослідженнями також дозволяє на ранній стадії діагностувати генетичні дефекти. Слід підкреслити, що цей тест повністю безпечний як для матері, так і для дитини.

Ультразвук – Допплерографія

У цьому типі ультразвуку використовується ефект Доплера, при якому частота звуку, відбитого від крові, що рухається по судинах, змінюється в залежності від швидкості потоку. Завдяки цьому можна виміряти обсяг і швидкість поточної крові і знайти місця, де кровотік порушений. Доплерографія використовується в основному в кардіології, судинної хірургії (вона дозволяє оцінити кровоток у великих артеріях і венах) і гінекології (для оцінки правильного перебігу вагітності і розвитку плода).

Як підготуватися до ультразвукового обстеження?

Підготовка залежить від мети дослідження. Немає необхідності готуватися до УЗД сонних артерій, щитовидної залози і грудей. Перед обстеженням черевної порожнини лікар може порекомендувати, серед іншого: тимчасове утримання від їжі і пиття газованих напоїв. Він також може порекомендувати приймати ліки, які допомагають позбутися від повітря з травного тракту. Під час загального ультразвукового дослідження органів черевної порожнини оцінюється розмір і форма сечового міхура, тому рекомендується, відповідно до рекомендацій лікаря, перед обстеженням випити більше рідини, ніж зазвичай (бажано негазованої мінеральної води).

УЗД в Одесі Ви можете пройти в нашому медичному центрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *