Магнітно-резонансна томографія (МРТ) хребта є досить точним методом діагностики різних захворювань та ушкоджень хребта і спинного мозку.

Як правило, призначення МРТ хребта залежить від конкретної ситуації та вказівок вашого лікаря. Якщо у вас є симптоми, з якими ви не можете впоратися, зверніться до свого лікаря для консультації та діагностик. Ми робимо наступні діагностики:

  • МРТ грудного відділу хребта;

  • МРТ попереково-крижового відділу хребта; 

  • МРТ шийного відділу хребта;

Як проводиться МРТ хребта в нашому медичному центрі “Магні Тайм”

Перед проведенням процедури МРТ хребта пацієнт повинен впевнитись, що на ньому немає металевих предметів: ювелірні прикраси, окуляри, пірсинг, годинники, знімні зубні протези. Усі гаджети (мобільні телефони, планшети, ноутбуки, фотоапарати) та пластикові картки необхідно залишити за межами кабінету МРТ.

Пацієнт повинен зручно розміститися на столі томографа у тій позі, яка дозволить здійснити дослідження. Частина тіла пацієнта, що досліджується може бути зафіксована спеціальними ременями. Це необхідно для дотримання повної нерухомості, яку слід дотримуватись у процесі сканування. 

Якщо проводиться контрастне дослідження, то перед дослідження попередньо встановлюється периферичний венозний катетерДалі пацієнт лягає на рухомий стіл, який заїджає до томографа, та перебуває там до закінчення дослідження.

Під час процедури дуже важливо максимально не рухатись – від цього залежить точність та якість діагностики. Якщо пацієнт страждає на нервові тики або інші види гіперкінезу, то це обов’язково потрібно обговорити з лікарем до проведення дослідження. 

Під час сканування пацієнт не відчуватиме дискомфорту чи болю. Можуть лунати клацання або тріск п. Лікар перебуватиме у сусідній кімнаті, відокремленій від зони сканування склом. Для спілкування з медперсоналом передбачено зв’язок по мікрофону.

Як підготуватися до проведення МРТ спини в Одесі

Перед проведенням МРТ спини , необхідно дотримуватися деяких рекомендацій:

  • Підготуйтеся до процедури. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи та напрямок від лікаря. Також попередньо обговоріть з медичним працівником, чи потрібно буде вам відмовитися від їжі чи пиття перед процедурою

  • Одягніться відповідно до вимог. Вам можуть запропонувати зняти всі металеві предмети, включаючи прикраси та одяг з металевими елементами. Тому одягайтеся у зручний та не містять металевих елементів одяг.

  • Повідомте лікаря про можливі алергії на контрастний розчин, якщо такі є. Якщо ви маєте алергію на контрастний розчин, медичний працівник може розглянути інші варіанти дослідження.

  • Підготуйтеся до тривалого перебування на місці проведення процедури. МРТ спини може зайняти до 60 хвилин, тому перед процедурою зробіть те, що допоможе вам розслабитися та зосередитися, наприклад прочитайте книгу або послухайте музику.

  • Слідкуйте за своїм здоров’ям. Якщо ви відчуваєте сильний дискомфорт чи біль у спині, то повідомте про це медичного працівника.

  • Зберігайте спокій та не рухайтеся. Під час процедури МРТ спини необхідно лежати спокійно і не рухатися. Це допоможе забезпечити точність дослідження та отримання чітких зображень.

  • Дотримуйтесь інших рекомендацій лікаря або медичного персоналу. 

При проведенні звичайного дослідження без використання контрасту час проведення МРТ спини становить близько 20 хвилин (до 60 хвилин для всього хребта), із застосуванням контрасту час на дослідження збільшується до 40 хвилин.

Термін отримання дослідження на руки пацієнтом (опис, рентгенівська плівка, CD/DVD диск) складає від 2 годин для простих досліджень і до 24 годин для складних контрастних досліджень, наприклад, онкоскринінг та інші.

Магнітно-Резонансна Томографія хребта ціни в Одесі

На МРТ хребта ціна в Одесі в Магнітайм приведена нижче в таблиці:

Зона дослідження

Вартість

Шийний відділ хребта

1 500 грн

Грудний відділ хребта

1 500 грн

Поперековий відділ хребта

1 500 грн

Крижово-куприковий відділ хребта

1 500 грн

Форма запису

Показання для проведення МРТ спини.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) спини може бути показана в таких випадках:

● Біль у спині: МРТ спини може допомогти визначити причину болю в спині, таку як грижа диску, стеноз хребта, радикулопатія, артрит та інші.

● Травма: Після травматичних пошкоджень, які можуть включати перелами, забої, зміщення і розтягнення, МРТ спини може допомогти оцінити масштаб пошкоджень тканин і структур хребта.

● Неврологічні симптоми: МРТ спини може допомогти визначити причину неврологічних симптомів, таких як втрата чутливості, слабкість або мурашки в різних ділянках тіла.

● Контроль за лікуванням: Лікар може назначити МРТ спини для контролю за ефективністю лікування, такого як хірургічні втручання, фізична терапія та інші.

● Слідкування за захворюванням: МРТ спини може бути використана для слідкування за захворюванням, таким як пухлини хребта, метастатичне ураження, мієлома та інші.

В будь-якому випадку, рішення про проведення МРТ хребта повинно бути зроблено лікарем на підставі огляду пацієнта та його медичної історії.

При необхідності в нашому медичному центрі “Магні Тайм” є все необхідне обладнання навіть для проведення МРТ у немовлят, дітей та підлітків. 

Протипоказання для проведення МРТ хребта

Хоча МРТ є безпечною та неінвазивною процедурою, існують деякі протипоказання для її проведення. Ось деякі з них, які стосуються МРТ спини:

● Наявність кардіостимулятора або іншого імплантованого медичного пристрою, такого як інсулінові помпи або кісткові пластири з металевими компонентами, оскільки МРТ може викликати деякі несприятливі ефекти на такі пристрої, що можуть бути шкідливі для пацієнта.

● Алергія на контрастний матеріал, який іноді використовується для поліпшення якості зображення під час МРТ.

● Клаустрофобія (страх перед замкнутими просторами), оскільки МРТ проводиться в замкнутому тунелі, що може викликати паніку у пацієнті.

● Вагітність (в першому триместрі). Хоча МРТ не є шкідливим для плода, в деяких випадках може знадобитись уникнення погіршення стану пацієнта та його плода.

Якщо ви маєте якісь з протипоказань, обов’язково повідомте про це свого лікаря перед проведенням МРТ спини.

Переваги МРТ хребта

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) є неінвазивним інструментом діагностики, який дозволяє отримувати детальні зображення внутрішніх органів, тканин та структур людського тіла. Ось деякі з переваг МРТ спини:

● Висока чутливість: МРТ забезпечує високу чутливість для виявлення хвороб та пошкоджень спинного мозку, м’язів та кісток, які можуть бути не помітні на рентгенівських знімках.

● Безпечність: МРТ не використовує іонізуюче випромінювання, тому цей метод безпечний для пацієнтів. Він не має шкідливих ефектів на тканини тіла, і тому може бути повторено без обмежень.

● Деталізація: МРТ хребта може забезпечити детальне зображення структури тканин та органів з точністю до міліметра.

● Неінвазивність: МРТ зазвичай не потребує введення будь-яких ін’єкцій або інших процедур, які можуть викликати біль або дискомфорт.

● Можливість діагностики різних захворювань: МРТ може допомогти виявити різні захворювання, такі як грижа диска, спинальна стеноз, спинальний інфаркт, деформації хребта та інші.

● Можливість вивчення динаміки процесу: МРТ дозволяє лікарям стежити за динамікою захворювання та ефективністю лікування під час його проведення.

Використання контрасту під час МРТ 

Контрастна МРТ (Магнітно-резонансна томографія) хребта є важливим методом діагностики для виявлення різних патологій, таких як пухлини, запальні процеси, травми тощо. Контраст під час МРТ може бути використаний для покращення візуалізації структур, що мають високу концентрацію крові, включаючи кровоносні судини, пухлини та запальні процеси.

Контрастну МРТ хребта зазвичай проводять із використанням гадолінієвих препаратів, які вводяться в вену пацієнта під час сканування. Гадолінієві препарати мають здатність поглинати інтенсивний сигнал МРТ та забезпечують високий контраст між судинами та оточуючими тканинами.

Під час процедури контрастної МРТ хребта пацієнт лежить на столі в тунелі МРТ. Під час сканування препарат розповсюджується по крові та виділяється в зоні запального процесу або пухлини, що забезпечує високу контрастність на зображенні. Це дозволяє лікарю отримати детальну інформацію про розмір, форму та структуру патології.

Проте, перед використанням контрастної МРТ хребта, лікар повинен уважно оцінити ризики та користь від процедури, оскільки у деяких пацієнтів можуть виникнути побічні ефекти від гадолінієвих препаратів, такі як алергічні реакції або проблеми з нирками.

Альтернативні методи діагностики

Існують кілька альтернативних методів дослідження хребта, які можуть бути використані в тих випадках, коли МРТ не може бути проведена з певних причин (наприклад, у пацієнтів з імплантами, які несумісні з магнітним полем МРТ). Деякі з цих методів включають:

● Комп’ютерна томографія (КТ) 

● Мієлографія 

● Електроміографія (ЕМГ) 

● Позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) 

Залишись питання? Запишіться до нас на консультацію

Обладнання
Для виконання дослідженнь МРТ ми використовуємо апарат Siemens Magnetom Espree 1.5T.
Діаметр тунелю апарату – 70 см, що є перевагою серед найбільш поширеними конкурентами в 60 см. Ми пропонуємо суттєвий комфорт для пацієнта, тому що ми можемо робити МРТ для довгих та об'ємних людей.
Також у нашого апарату МРТ відносно короткий корпус, що безсумнівно позитивно впливає на комфорт та відчуття під час обстеження пацієнта.
Наші спеціалісти
Центр медичної діагностики «МАГНІ ТАЙМ»
Чому обирають нашу клініку!
Медичний персонал, що працює в центрі діагностики «МАГНІ ТАЙМ», висококваліфіковані фахівці, які пройшли навчання в Києві та Німеччини. Уважні співробітники медичного центру «Магнітайм» допоможуть вам відчути себе тепло і затишно.



Графік роботи медичного центру

КТ - працює щодня - по будням з 08:00 до 21:00, в суботу та неділю з 08:00 до 20:00


МРТ - понеділок - п'ятниця з 07:00 до 21:00, субота з 07:30 до 21:00, неділя - з 09:00 до 18:00


УЗД - понеділок - субота з 08:00 до 21:00